img1Poletna šola bo letos že tretjič. To bo nekakšne vrste tabor, ki je namenjen najstnikom v starosti od 10 do 17 let. Tu se bodo srečali z zanimivim svetom elektronike. Tabor bo razdeljen v dva dela. Dnevi od 26. do 26.8.2016 so namenjen začetnikom, ki so na taboru prvič. Od 26. do 28.8.2016 pa bo čas za
tiste, ki so v prejšnjih taborih že izdelali svoje prve izdelke. Lahko se prijavite tudi v oba termina.

Kaj bomo počeli? Na taboru se bomo naučili nekaj o elektroniki. Naučili se bomo spajkati, izdelali bomo svojo kocko iz led diod ali pa natančno uro s start stop merjenjem časa in programirali bomo mikrokontroler. In ne nazadnje, spoznali bomo nove prijatelje in srečali s udeleženci s prejšnjih let.

img2Kaj moram imeti s seboj? Večino časa bomo sicer zunaj, a če bi vreme nagajalo, se bomo umaknili pod streho. Kljub poletnemu času zna biti na Mašunu tudi hladno, saj je nad 1000 m nadmorske višine, zato je potrebno imeti s seboj primerno obleko in obutev glede na trenutno vreme. Oblačila
naj bodo športna, saj se bomo vsak dan tudi fizično razmigali. Skupina, ki se želi udejstvovati v programiranju, naj ima s seboj prenosni računalnik.

Kje bomo spali? Spali bomo v gostišču Mašun. V sobi bo nekaj sovrstnikov skupaj, a ne več kot 4. Vsaka soba ima tudi tuš.


Kdo bo glavni?
Tabor organizira Društvo elektronikov Slovenije. Vodja mentorjev bo Darko Volk, a bo za vas poskrbelo več mentorjev. Vse informacije dobite na spletnem naslovu: drustvo.elektronikov.si, lahko pa se že sedaj obrnete na vodjo, preko elektronskega naslova: darko.volk@gmail.com, ali na telefon 041 633 157. Informacije dobite tudi na www.s5tech.net.

img3Kako in do kdaj se prijavim? Prijave so mogoče do zasedbe mest. Torej, ko je prijavljeno 20 udeležencev, prijav ne bomo mogli več sprejemati. Prijavite se lahko prek zgornjega elektronskega naslova ali na forumu www.s5tech.net preko zasebnega sporočila ali v temi Poletna šola mladih elektronikov

Za veljavno prijavo se šteje, če izpolnite in pošljete prijavnico na Društvo elektronikov Slovenije ter nakažete na TRR Društva elektronikov Slovenije SI56-0317-1100-0914-013 pri SKB banki, prostovoljni prispevek 76 € za vsak termin. S prispevki in drugimi finančnimi viri bomo krili stroške prostorov, hrane, opreme in stroške izdelka, ki ga udeleženci dobe v trajno last.

Kako do tabora? Udeleženci prve skupine pridejo v sredo, 24.8.2016 med 14. in 18. uro v Mašun. V petek 26.8.2016 med 14. in 18. uro se ta termin konča in jih starši pridejo iskat, razen če nadaljujejo v drugem terminu. V tem času se torej začne drugi termin, na katerega pridejo novi udeleženci. V
nedeljo popoldan se tabor konča, zato starši pridejo 28.8.2016 med 15. in 18. uro po otroke.

Poletni tabor elektronikov Mašun 2016 – Dolg opis

Poletni tabor elektronikov Mašun 2016 – Prijavnica